Roccat Apuri – polubisz to bungee!

Roccat Apuri

Mieliście kiedyś taki problem z kablem od myszki, że zsuwał się wam i musieliście go ciągle „dociągać”? Macie mysz bezprzewodową? Ja mam akurat na kablu. Ryta chciała mi ulżyć w cierpieniach i z racji zbliżających się moich urodzin kupiła mi coś, co wybawiło mnie od ciągłych szarpanin z myszką: bungee do myszki firmy Roccat.

1. Zawartość pudełka.
– zasilacz,
– kabel USB,
– instrukcja,
– bungee;

Oczywiście nie ma tutaj nic specjalnego, ot standardowe wyposażenie. Ryta liczyła chociaż na naklejki ale niestety nie są dołączane (przynajmniej na razie)… .

Roccat Apuri
2. Funkcjonalność.

– jeżeli chodzi o hub USB to mamy do dyspozycji 4 porty USB 2.0 (jeżeli podłączamy tylko przez kabel USB to moc wyjściowa wynosi 500mA, po podłączeniu zasilacza – do 2A);

Roccat Apuri

– samo bungee wykonane jest z gumy o zrównoważonym poziomie giętkości (stawia lekki opór, a kabel trzyma się na nim bardzo dobrze), bungee można też całkiem zdjąć zostawiając sam hub USB;

Roccat Apuri

– trzy nóżki pokryte są od spodu gumą, która bardzo dobrze trzyma urządzenie w miejscu;

Roccat Apuri

– dodatkowo mamy podświetlenie w postaci 3 diod na górze i loga Roccat od spodu. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to nieprzydatny bajer, ale wbrew pozorom przydają się one w w nocy jeżeli chcesz coś podłączyć, bo ilość światła, które dają diody, jest stosunkowo duża;

Roccat Apuri

Roccat Apuri

 

Roccat Apuri świetnie sprawdza się zarówno jako hub USB jak i jako bungee do myszki. W przypadku, gdy nie chcemy korzystać z portów USB i nie potrzebne nam podświetlenie, to nie podłączamy żadnych kabli i mamy samo, świetnie wyglądające bungee. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania sprzętu. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to materiał (swojego rodzaju guma) z którego wykonane jest Apuri, bo zbiera ono kurz, który bardzo widać. Koniec końców sprowadza się to do częstego czyszczenia urządzenia jeżeli chcemy, żeby wyglądało ono estetycznie.

Roccat Apuri

 

Cena Roccat Apuri zamyka się w kwocie około 100 zł, co w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu plasuje je na dość wysokiej półce cenowej. Z drugiej strony Roccat jako jedyny połączył hub USB z bungee do myszki. Inni producenci oferują samo bungee. Musicie się zastanowić co wam jest tak na prawdę potrzebne i czy warto z tego tytułu dołożyć akurat do Roccat Apuri, czy może zainwestować w tańsze bungee bez hubu.

Roccat Apuri

 

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Uważacie, że warto zainwestować niemałe pieniądze w taki sprzęt? A może macie jakiś inny sposób na radzenie sobie z niesfornym kablem?
Jeżeli myślicie o kupnie, to zapraszam Was do przejrzenia ofert tutaj.