Sprzęt dla graczy na każdą kieszeń. Część 2 – zestaw ze średniej półki cenowej

Akcesoria gamingowe

Zapewne każdy z nas staje czasem przed wyborem sprzętu, z którego ma korzystać na co dzień. Jako, że sam nie raz spędzałem i nadal spędzam długie godziny na przeglądaniu różnych ofert postanowiłem, że zrobię małe zestawienie akcesoriów gamingowych na każdą kieszeń. Sprzęt wybierałem na podstawie doświadczeń własnych, moich znajomych jak i informacji znalezionych w internecie. Wszelkie informacje o produkcie dostaniecie po kliknięciu w zdjęcie natomiast najbardziej aktualne ceny możecie sprawdzić w linku nad zdjęciem. W części drugiej skupię się na zestawie ze średniej półki cenowej. Zachęcam do zapoznania się z częścią pierwszą serii.

przerywnik

Mysz gamingowa

W zestawieniu znajdują dwie myszy nadające się dla leworęcznych graczy, mianowicie Logitech G300 oraz Roccat Kova[+]. Dobrą i najtańszą opcją jest mysz Revoltec’a, która swoją funkcjonalnością i jakością nie ustępuje za bardzo konkurencji, przez co stanowi warty uwagi produkt. W przedziale cenowym do 250zł brakuje niestety myszy typowo dostosowanej do gier MMO, dlatego też propozycje w tej kategorii znajdą się dopiero w trzeciej części zestawienia.

 

  • Cena do 150zł.

Revoltec FightMouse Elite

14.05.01 Revoltec FightMouse Elite

LOGITECH G300 Gaming Mouse

14.05.01 LOGITECH G300

  • Cena do 200zł.

Roccat Kova Plus

14.05.01 2 Roccat Kova Plus

SteelSeries Rival
14.05.01 SteelSeries Rival

  • Cena do 250zł.

Razer Imperator Expert
14.05.01 2 Razer Imperator Expert

Razer DeathAdder

Razer DeathAdder 2013 Edition

przerywnik

Podkładka pod mysz

Sugerując się wyższym standardem użytkowania niż w przypadku zestawu ekonomicznego, warto byłoby zwiększyć sobie obszar, na którym możemy poruszać myszką i/lub zmniejszyć jej grubość oraz podnieść nieco jakość samego wykonania podkładki. Najlepiej wpasowały się tutaj ze swoimi produktami firmy SteelSeries oraz Razer.

SteelSeries Podkładka 4HD

Razer Goliathus

14.05.01 Razer Goliathus Omega S - Speed

przerywnik

Klawiatura gamingowa

O wyborze poniższych propozycji klawiatur decydowały cztery czynniki – głośność pracy, niski skok klawiszy, dodatkowe przyciski oraz podświetlenie.

  •  Cena do 200zł.

Logitech G105 Gaming Keyboard

14.05.01 Logitech G105

GENIUS Imperator Pro

14.05.01 Klawiatura GENIUS Imperator Pro

  • Cena do 250zł.

SteelSeries APEX RAW

14.05.01 STEELSERIES APEX RAW

ROCCAT ISKU

14.05.01 2 ROCCAT ISKU

przerywnik

Keypad

Wybierając keypady, natrafiamy na dwa profesjonalne modele Razera i Logitecha. Oba mają swoich zwolenników i przeciwników ale w dużej mierze wybór zależy od oczekiwanej funkcjonalności i wielkości naszych dłoni.

Razer Tartarus

14.05.01 Razer Tartarus Keypad

Logitech G13

14.05.01 Logitech G13 Gameboard

przerywnik

Słuchawki gamingowe

W kwesti słuchawek nie ma co za bardzo szukać, bo mamy tutaj dwie mocne propozycje: legendarne już SteelSeries Syberia z chowanym mikrofonem i dużą ilością kolorów do wyboru albo gustowne Creative Labs Aurvana Live  do których możemy dokupić, zaprezentowany w poprzednim zestawieniu, mikrofon ZALMAN ZM-MIC1.

Steelseries Siberia v2

14.05.01 STEELSERIES SIBERIA V2

Creative Labs AURVANA LIVE

14.05.01 Creative Labs AURVANA LIVE

przerywnik

Bungee dla myszy

Tutaj nie zmieniło się nic, propozycje pozostają takie same jak w przypadku zestawu ekonomicznego, ponieważ  nie ma na rynku żadnych innych bungee, które mogły by zaoferować coś więcej niż te, wymienione poniżej.

Roccat Apuri

2014.04.24 Roccat Apuri

Razer Mouse Bungee

2014.04.24 Razer mouse bungee

przerywnik

Podsumowanie

Średnia cena całego zestawu zawiera się w kwocie od około 900zł do 1200zł. Jest to już cena niemała, ale jeszcze nie najwyższa. Akcesoria wymienione powyżej to już na prawdę bardzo dobry jakościowo sprzęt, który zapewni nam bardzo duży komfort użytkowania. Oczywiście, został nam jeszcze sprzęt bardzo wysokiej klasy, z górnej półki cenowej, stworzony z myślą o pro graczach, o którym będę pisał w kolejnej części, na którą już was zapraszam.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji, to zachęcam was do zapoznania się z pierwszą częścią serii, a w razie jakiś pytań lub sugestii piszcie śmiało pod postem lub na Facebooku.