Sprzęt dla graczy na każdą kieszeń. Część 3 – zestaw profesjonalny

Akcesoria gamingowe

Zapewne każdy z nas staje czasem przed wyborem sprzętu, z którego ma korzystać na co dzień. Jako, że sam nie raz spędzałem i nadal spędzam długie godziny na przeglądaniu różnych ofert postanowiłem, że zrobię małe zestawienie akcesoriów gamingowych na każdą kieszeń. Sprzęt wybierałem na podstawie doświadczeń własnych, moich znajomych jak i informacji znalezionych w internecie. Wszelkie informacje o produkcie dostaniecie po kliknięciu w zdjęcie natomiast najbardziej aktualne ceny możecie sprawdzić w linku nad zdjęciem. W części trzeciej skupię się na zestawie dla profesjonalistów czyli sprzęcie z wyższej półki cenowej. Zachęcam też do zapoznania się z częścią pierwszą serii oraz z częścią drugą.

 przerywnik

Mysz gamingowa

Do zestawienia w końcu trafiły myszy dedykowane pod gry MMO, dysponujące większą liczbą konfigurowalnych przycisków. Sam aktualnie używam produkt Corsair’a, który prezentowałem w swojej mini recenzji, którą możecie zobaczyć tutaj. Mysz Saitek’a daje ogromne możliwości dopasowania jej długości i szerokości do ręki użytkownika, co jest ogromną zaletą i cechą pomijaną przez większość pozostałych producentów. Razer Taipan z kolei może być używany przez graczy prawo jak i lewo ręcznych, podobnie jak i Naga, którą można kupić w obu wariantach.

Corsair Vengeance M95
14.05.09 Corsair vengeance m95

Razer NAGA

14.05.09 Razer Naga

Saitek MAD CATZ R.A.T. 7

14.05.09 Saitek MAD CATz R.A.T. 7

Razer Taipan Expert

14.05.09 Razer Taipan Expert

przerywnik

Podkładka pod mysz

Podnosząc po raz kolejny poprzeczkę dla podkładek, tym razem wybrałem produkty o minimalnej grubości, większej powierzchni użytkowej i o specjalnej, jak najlepszej strukturze materiału z którego zostały wykonane podkładki. Jak pewnie zauważycie, Razer Goliathus Extended jest dość szeroki specjalnie po to, żeby móc zmieścić na nim klawiaturę i mysz.

Roccat RAIVO STEALTH BLACK

14.05.09 ROCCAT RAIVO STEALTH BLACK

Razer Goliathus Control Extended XL

14.05.09 2 Razer Goliathus Control Extended XL

przerywnik

Klawiatura gamingowa

Głównym kryterium wyboru wśród sprzętu z wyższej półki cenowej były dodatkowe, dobrze rozlokowane przyciski funkcyjne. Wyjątkiem jest Razer Deathstalker, który stawia na minimalizm oferując w zamian niski profil, oraz wysoką jakość wykonania. Razer Anansi, z racji że jest klawiaturą dedykowaną dla graczy MMO, jako jedyna ma przyciski pod kciukiem, co jest rzadkością wśród klawiatur. Produkty Corsair’a oraz Thermaltake’a są już klawiaturami mechanicznymi, przez co są droższe od pozostałych propozycji, ale jednocześnie oferujące całkiem inny komfort użytkowania.

Razer DEATHSTALKER

14.05.09 Razer DEATHSTALKER

SteelSeries Apex Gaming Keyboard

14.05.09 SteelSeries Apex Gaming Keyboard

Razer Anansi MMO Gaming

14.05.09 Razer Anansi MMO Gaming

Thermaltake MEKA G-Unit

14.05.09 Thermaltake MEKA G-Unit

Corsair Vengeance K95

14.05.09 CORSAIR Vengeance K95 Performance MMO Mechanical Gaming

przerywnik

Keypad

W tej kategorii cenowej znalazła się tylko jedna propozycja z prostego powodu, otóż jest to najlepszy z oferowanych keypad’ów różniący się od swoich konkurentów ze średniej półki cenowej  tylko większą możliwością dopasowania podpórek pod dłoń.

Razer Orbweaver

14.05.09 RAZER ORBWEAVER KEYPAD

przerywnik

Słuchawki gamingowe

Jak pewnie zauważycie, wybrane przeze mnie słuchawki to produkty nie sklasyfikowane jako „gamingowe” (poza Razer Kraken). Prawda jest taka, że bardziej opłaca się kupić słuchawki bez tego przydomku z prostego powodu: ponieważ w większości przypadków przydomek „gaming” podnosi ich cenę, ale nie oferuje tak naprawdę nic więcej, niż standardowe, tańsze słuchawki. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich niewiele. Dlatego też wszystkie 3 propozycje to słuchawki stereo o wysokiej jakości dźwięku. Krakeny swoją flagową cechę, czyli dźwięk przestrzenny 7.1 zawdzięczają dobremu oprogramowaniu, który symuluje dźwięk przestrzenny z całkiem przyjemnym skutkiem. Oczywiście do słuchawek Sennheiser’a i Creative’a polecam mikrofon ZALMAN ZM-MIC1.

Sennheiser HD 439

14.05.09 Sennheiser HD 439

Razer Kraken 7.1

14.05.09 Razer Kraken 7.1

Creative Labs Aurvana Live2

14.05.09 Creative Labs Aurvana Live2

przerywnik

Bungee dla myszy

Tutaj nie zmieniło się nic, propozycje pozostają takie same jak w przypadku zestawu ekonomicznego jak i ze średniej półki cenowej, ponieważ nie ma na rynku żadnych innych bungee, które mogły by zaoferować coś więcej niż te, wymienione poniżej.

Roccat Apuri

2014.04.24 Roccat Apuri

Razer Mouse Bungee

2014.04.24 Razer mouse bungee

przerywnik

Podsumowanie

Średnia cena całego zestawu zawiera się w kwocie od około 1500zł do 1900zł. Jest to już spory koszt, ale jeszcze nie najwyższy. Akcesoria wymienione powyżej to najlepszy jakościowo sprzęt, zapewniający wyższy komfort użytkowania i dający nam pełną swobodę dostosowania go do własnych potrzeb.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji, to zachęcam was do zapoznania się z pierwszą oraz drugą częścią serii, a w razie jakichkolwiek pytań lub sugestii piszcie śmiało pod postem lub na Facebooku.