Stylowe gadżety w podróży

Każdy z nas ma za sobą jakąś podróż. Samochodem, koleją, autokarem czy samolotem – każda wyprawa, krótka czy dłuższa wymaga od nas przygotowania i odpowiedniego zaplecza. Dzisiaj chciałam wam pokazać kilka gadżetów, z którymi wasze (i moje) podróże będą wygodniejsze, a  na pewno bardziej stylowe.

 

1. Organizer na dokumenty

Z wielką zazdrością oglądałam zawsze zdjęcia Chiary Feraggni z podróży – idealna, wygodna stylizacja i boskie gadżety od Louis Vuitton. Pomimo, że nie przepadam za tą marką, w oczy rzucił mi się “portfel” na dokumenty podróżne. Ja zawsze wszystko wrzucam do torebki – paszport luzem, a bilety zginam na pół lub więcej części i wkładam do bocznej kieszonki. Wreszcie, przed zbliżającym się wyjazdem do Polski postanowiłam zmienić moje podróżnicze przyzwyczajenia i poszukać idealnego rozwiązania.  Ja skusiłam się na prosty wzór, z dodatkowymi kieszonkami i przegródkami. Jeżeli chcecie oryginalny wzór – polecam Wam stronę etsy.com. Znajdziecie tam mnóstwo ręcznie robionych propozycji nie do podrobienia.

Untitled 3

2.  Pokrowiec na walizkę

Ile razy zdarzyło Wam się długo szukać swojej walizki na taśmach po przylocie na miejsce? Jeżeli odpowiedzią jest duża liczba to jest to gadżet idealny dla Was. Pokrowce na walizki są bardzo popularne, bo spełniają dwie ważne funkcje – chronią nasz bagaż przed porysowaniami (tymi drobnymi) i łatwo nam zlokalizować nasz bagaż na lotnisku. Oprócz tego większość wygląda bardzo stylowo i jest świetnym dodatkiem do naszej nudnej torby.

Untitled 4

3. Organizer do walizki

Koszulki razem z spodniami, bielizna z paskami do spodni i strojem kąpielowym. Innym słowem bałagan panujący w większości walizek osób wybierających się w podróż. W sieci możemy znaleźć mnóstwo organizerów, które pomogą nam posegregować, uporządkować i trzymać w ryzach nasze rzeczy osobiste. W różnych rozmiarach, kolorach i wykonane z różnych materiałów – do wyboru, do koloru.

Untitled 5

4. Komfort i wygoda

Jeżeli planujemy  kilkugodzinny lot samolotem, warto zaopatrzyć się w gadżety, które poprawią komfort naszej podróży. Zagłówek można spakować do torebki i nadmuchać, kiedy jest potrzebny. Drzemka w jego towarzystwie na pewno będzie wygodniejsza i obejdzie się bez bólu karku. Gdy potrzebujesz snu w trakcie dnia, wystarczy że masz pod ręką opaskę na oczy. Ulubiona muzyka pozwoli się nam zrelaksować i wyciszyć, dodatkowo pomogą przy uciążliwych współpasażerach. Jeżeli nie lubisz słuchać muzyki, taką samą rolę spełnią zatyczki do uszu – można je dostać praktycznie w każdym większym sklepie.

Untitled 6

all photos: google.com

Oczywiście, dobrym sposobem na spędzanie czasu w podróży są wszelkiego rodzaju aplikacje w naszym tablecie czy smartfonie, ale o tym w innym poście.

Czekam na Wasze pomysły na inne stylowe gadżety w podróży. Czego używacie, a co uważacie za zbędne?