Poradnik Overwatch – Jak Wygrywać

Poradnik Overwatch – Jak Wygrywać

hasztag pl poradnik overwatch jak zacząć porady

Nie od dziś wiadomo, że gra z losowo dobieranymi graczami może przysporzyć białej gorączki, nie inaczej jest również z Overwatch. O ile szybkie gry losowe można przeboleć, o tyle mecze rankingowe potrafią porządnie napsuć już krwi. Pozwolę więc sobie udzielić Ci kilku ważnych wskazówek, które z pewnością poprawią Twoje wyniki, a jeżeli podzielisz się tym poradnikiem ze znajomymi, to wspólnie jeszcze szybciej odniesiecie nie jeden sukces. Tak więc co zrobić, aby wygrywać w Overwatch? Niech ten mini poradnik będzie dla Ciebie jak pacierz, niech Ci utkwi głęboko w głowie.

 

Atakuj i broń razem z resztą grupy.

To chyba najważniejszy i chyba zarazem najłatwiejszy do zrealizowania punkt. Niestety bardzo często lekceważony już w trakcie samej gry. Sprawdza się tutaj idealnie powiedzenie – „Gdzie ludzi kupa i Herkules dupa”. Nie masz praktycznie żadnych szans wyjść zwycięsko z pojedynku w którym musisz mierzyć się z liczniejszą grupą przeciwników. Nawet jeżeli użyjesz swojej super zdolności, to zwykle, bez problemu zostanie ona przerwana, a Ty zabity. Czekaj na swoich towarzyszy, nakłaniaj ich aby grali zespołowo i aby wspólnie atakowali/bronili/zdobywali cel. Przegrane bitwy dzielą się na takie w których grupa składała się z kilku indywidualistów, którzy ginęli jeden po drugim albo w których były źle zestawione ze sobą rodzaje bohaterów. Z czego dużo częściej występuje ten pierwszy problem.
Dlatego graj jako zespół, czekaj na innych, sugeruj innym aby zaczekali na Ciebie i dopiero wówczas wspólnie przystępujcie do działania.

 

16-10-20-poradnik-overwatch-w-grupie-sila

Trzech na jednego to banda Łysego… Pamiętaj! W kupie siła!

Komunikuj się z resztą graczy.

Komunikacja w grach multiplayer to podstawa. Wie o tym każdy, kto osiągnął coś więcej w zmaganiach rankingowych. W Overwatch nie jest inaczej. Gra ma wbudowany voice chat, więc jest to ułatwione do granic możliwości. Oczywiście barierą może być język. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób wstydzi się mówić po angielsku, albo wstydzi się swojego głosu, albo po prostu angielskiego nie zna. Okey, rozumiem to do pewnego stopnia, ale w takim razie używaj dostępnych komunikatów z menu komunikacyjnego. To co najważniejsze możesz przekazać swoim kompanom za pomocą kliknięcia myszki, czy przycisku, a właściwe zgranie w czasie nawet jednej czy dwóch super umiejętności może przesądzić o wyniku meczu.
Dlatego komunikuj się z drużyną w maksymalnym stopniu w jakim możesz, to zawsze jest lepsze niż milczenie, liczenie na domysły innych i późniejsze pretensje.

overwatch menu komunikacji

Najważniejsze komunikaty są dostępne pod przyciskiem C (domyślnie). Nie bój się ich używać!

 

Jeżeli drużyna „ogarnia” staraj się flankować przeciwników.

Widzisz, że każdy stara się jak może, drużyna trzyma się w kupie, posuwacie się do przodu lub dajecie radę się bronić, możesz w takim razie spróbować zaskoczyć wrogich graczy.
Jeżeli widzisz, że da się oflankować przeciwników, że ci atakują jedną stroną, a ty możesz zrobić im niespodziankę np. wpadając jako Żniwiarz na tyły i użyć super zdolności, to wykorzystaj taką sytuację. Daj tylko znać drużynie, że planujesz takie, a nie inne zagranie, a ci mogą skupić uwagę przeciwników na sobie, dzięki czemu Ty zadasz śmiertelny cios przeciwnej drużynie. Oczywiście musisz uważać na to czy dasz radę wykonać takie zagranie nie narażając jednocześnie reszty grupy na porażkę, gdyż źle rozegrana akcja (kompletnie nie w czas) może przynieść odwrotny efekt.
Dlatego obserwuj sytuację w grze, jeżeli idzie wam dobrze i widzisz jakąś lukę w taktyce przeciwników, to próbuj to wykorzystać i zrobić im niemiłą niespodziankę, ale tylko wtedy, gdy widzisz, że Twoja drużyna poradzi sobie, jeżeli coś pójdzie nie tak.

 

Bądź elastycznym zawodnikiem.

W Overwatch często brakuje osób, które będą wspierać drużynę jako jednostka lecząca lub tankująca. Tutaj najlepszym krokiem jest ogrywanie już od początku swojej przygody z Overwatch bohaterów wsparcia i ochraniających. Jestem skłonny stwierdzić, że gracz, który dobrze opanował bohaterów leczących czy też tankujących jest wart więcej niż gracz obeznany w grze pozostałymi bohaterami. Niech nie wydaje Ci się jednak, że gra bohaterami wsparcia lub tankującymi to nudne i proste zajęcie. Nic bardziej mylnego. Są to specyficzne postacie, które wymagają wprawy i dobrego pozycjonowania, aby być dla drużyny wartościowymi. Oczywiście  oprócz tego warto poczytać o tym, jakie postacie się kontrują i względem tego później wybierać odpowiednich bohaterów do składu i zmieniać ich w trakcie meczu. Jeżeli znasz słabości przeciwników będziesz wiedział jak je wykorzystać i ostatecznie wygrać!
Dlatego swoją przygodę z Overwatch rozpocznij od szybkich gier i ogrywaj na nich przede wszystkim postacie wsparcia i tankujące. Przyniesie Ci to same korzyści w grach rankingowych.

16-10-20-poradnik-overwatch-wybor-bohaterow

Dobrze dobrani bohaterowie, zwiększają szanse na zwycięstwo!

 

Obserwuj pole walki i dostosowuj się do niego.

Nie zawsze warto pchać się do przodu bez opamiętania, nawet jeżeli Twoja drużyna radzi sobie dobrze. Często lepiej obejrzeć się za pozostałymi graczami, zobaczyć gdzie są, czy zginęli, czy nie jesteś przypadkiem osamotniony po dopiero co wygranej potyczce. Pamiętaj, że Twoi przeciwnicy tak jak i sojusznicy odradzają się i starają szybko wrócić na miejsce starcia. Mając mało życia, czy też będąc ostatnim żyjącym, lepiej cofnąć się nieznacznie, odzyskać życie i zaczekać na sojusznika niż zginąć pod naporem powracających przeciwników i stracić np. dopiero co zdobyty punkt.
Wypracowanie pewnych zachowań przychodzi oczywiście z czasem i doświadczeniem jakie zdobędziesz w trakcie kolejnych meczy, ale warto już od początku pilnować swoich zachowań i nie popełniać głupich błędów, co przełoży się na szybsze awanse i lepsze samopoczucie 😉
Dlatego obserwuj stale zmieniającą się sytuację na polu bitwy,  dostosowuj się do zmieniających się wydarzeń, często lepiej się odrobinę wycofać niż czekać na odrodzenie i tracić cenny czas na bieg przez spory kawałek mapy.

16-10-20-poradnik-overwatch-apteczki

Nie czekaj aż ktoś Cię uleczy. Poznawaj mapy, aby wiedzieć gdzie są rozmieszczone punkty z apteczkami.

 

Rozegraj jak najwięcej szybkich potyczek przed meczami rankingowymi.

Tutaj zasada jest prosta jak but – im lepiej potrafisz grać KAŻDĄ postacią tym lepiej poradzisz sobie później w meczach rankingowych. Nie ma najmniejszego sensu rozgrywania meczy rankingowych jeżeli nie masz wprawy w grze każdym albo znaczą większością bohaterów. Poza tym znajomość map i rozmieszczenie punktów z apteczkami często jest kluczowe dla wygrania danej mapy. Jeżeli czujesz się dobrym graczem rozgrywając szybkie potyczki, to na meczach rankingowych możesz szybko zmienić zdanie jeżeli nie ogarnąłeś wszystkich map i bohaterów. Chyba, że zadowala Cię przesiadywanie w brązie. Jeżeli jest to dla Ciebie wystarczająca raga, to możesz zacząć grać już od 25 poziomu, znając tylko jedną postać i uczyć się dalej na meczach rankingowych. Aczkolwiek nie polecam, bo możesz sobie szybko popsuć samopoczucie.
Dlatego dobrze Ci radzę – rozegraj najpierw DUŻO szybkich potyczek zanim weźmiesz się za mecze rankingowe.

koszulki overwatch sklep hasztag pl

Rozegraj jak najwięcej szybkich gier. Im lepiej zapoznasz się z wszystkimi bohaterami, tym lepiej poradzisz sobie w meczach rankingowych.

 

Nie denerwuj się, nie rage quite’uj, nie trolluj i nie flame’uj na meczach rankingowych.

Wyzywanie na czacie, wdawanie się w bezsensowne utarczki słowne nie pomogą ci wygrać, PAMIĘTAJ! Ostatecznie możesz za to dostać czasowego bana, co da ci czas na ochłoniecie. Poza tym pisząc nie poruszasz się, tracisz cenny czas, który możesz spożytkować na zebranie drużyny lub zmianę pozycji i atak z innej strony.
Również wychodzenie z bitwy przed jej zakończeniem jest głupotą. Nie raz już sam miałem sytuację w której przegrywałem sromotnie ale w ostatniej chwili udało się dobrać odpowiedniego bohatera, przejąć punkt i ostatecznie wygrać pomimo tego, że sytuacja od początku wydawała się beznadziejna i przegrana. Poza tym lepiej jest dążyć przynajmniej do remisu niż pozwolić na porażkę. Remis nie da ale i nie odbierze nam punktów rankingowych.
Podobnie upieranie się przy grze jedną postacią, bo ją lubisz czy „main’ujesz” również mija się z celem, szczególnie na meczach rankingowych. Na nich właśnie liczy się Twoja znajomość i ogranie wszystkich bohaterów, aby móc ich odpowiednio zmieniać i dostosowywać się do zmieniających warunków bitwy.
Pamiętaj, że bycie upartym, upierdliwym czy też wulgarnym nie przyniesie ci zwycięstwa, a jedynie przegraną i bolesną stratę punktową.

 

Kill Cam, co można z niej wyczytać.

Oczywiście oprócz spojrzenia na to, jak zginęliśmy mamy podgląd na to, w ilu np. procentach jest już naładowana super zdolność postaci, która nas zabiła. Może to być bardzo cenna informacja dla drużyny, szczególnie jeśli gramy już ze znajomymi i planujemy bardziej złożone zagrania. Warto wówczas brać pod uwagę to, czego można się spodziewać po przeciwnikach.
Poza tym możemy wyśledzić także osoby oszukujące, używające aimbotów itp. Pamiętajcie, że zgłaszanie podejrzanych zachowań powoduje, że Overwatch staje się wolny od oszustów, dzięki czemu nam gra się przyjemniej.

koszulki overwatch sklep hasztag pl

Śledzenie powtórki pozwala Ci zobaczyć, czy super zdolność przeciwnika jest już gotowa.

 

Najważniejsze na koniec.

Podchodź do gry z dystansem. Tutaj nie wszystko zależy tylko od Ciebie. Szczególnie jeżeli grasz solo musisz liczyć się z tym, że gra ma swój śmieszny dobór graczy przez co będziesz trafiał na tzw. pokemony. Nie możesz się przez to zrażać i niepotrzebnie złościć. Inni gracze mogą też mieć gorszy dzień lub po prostu być słabsi od Ciebie. Rozwiązaniem jest tutaj gra ze znajomymi, bo wówczas będziecie mieli większą kontrolę nad tym, co się dzieje i jacy bohaterowie biorą udział w meczu.
Jeżeli zastosujesz się do wszystkich porad zawartych w tym mini poradniku to gwarantuję Ci, że dużo częściej będziesz widział swoja drużynę jako zwycięską!

 

Koszulki stylizowane Overwatch.

Masz chęć nas wesprzeć, a przy okazji nosić odzież z gamerskimi grafikami? To zapraszamy do naszego sklepu. Tam zawsze znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie lub na prezent dla znajomych, a przy okazji wesprzesz naszą pracę. A jeżeli nie masz jeszcze gry Overwatch to skorzystaj z tego linku i kup grę w atrakcyjnej cenie!

poradnik overwatch sklep hasztag plpordnik overwatch sklep hasztag pl