Czy to już zdrada? Granie padem na PC

Czy to już zdrada? Granie padem na PC

Do tej pory byłem święcie przekonany, że 99% gier dostępnych na PC da się przejść bezstresowo za pomocą klawiatury i myszy. Ostatnimi laty coraz bardziej zauważam specyfikę gier, która wskazuje na to, że przydałoby się jednak przerzucić na pada.

Możesz mnie śmiało nazwać fanboyem PC, bo i za takiego sam się uważam. Co prawda nie jestem przesadnym fanatykiem ale wyższość pecetów nad konsolami będę podkreślać dopóty, dopóki ten stan nie ulegnie zmianie (niedoczekanie 🙂 ). Nie ukrywam jednak, że gdzieś tam, cały czas po głowie przelatuje mi myśl, żeby zakupić sobie konsole tylko dlatego, żeby móc pograć na niej w exclusivy niedostępne na PC. Ale nie o tym mowa.

27.05.2015-gra-padem-na-PC-hasztag

Gra padem na PC?

Potrzebę zakupienia pada odczułem szczególnie teraz, grając w Wiedźmina 3 Dziki Gon (tutaj słów kilka o kolekcjonerce). Zaczęło mi najzwyczajniej w świecie brakować komfortu gry, jednoczesnego relaksowania się przy, bądź co bądź długich, dialogach oraz swobody jednoczesnego naciskania kilku konkretnych przycisków. Co prawda mam myszkę Corsair M95 uzbrojoną w dodatkowe przyciski ale nadal to nie to, czego oczekuję. Oczywiście ktoś powie, że można pozmieniać sobie ustawienia klawiszy tak, aby było wygodnie, z czym oczywiście się zgodzę i co już wdrożyłem w życie ale mimo wszystko jestem chyba trochę za leniwy i nadal czuję dyskomfort.

Taki stan rzeczy wywołał zapewne brak konieczności obracania się i dokładnego celowania myszką. Jestem przekonany, że z gry padem, w tym przypadku, czerpał bym jeszcze więcej mogąc wygodnie rozsiąść się w fotelu i trzymać luźno ręce w niemal dowolnej pozycji.

Zresztą już wcześniej przymierzałem się do zakupu takich gier jak Dark Souls czy Lords of the Fallen ale wiedziałem, że tam bez pada ani rusz. Zresztą produkcje ostatnich lat, z racji swojej wieloplatformowości są tworzone od razu z zamysłem obsługi padem, a dopiero później konwersji tego w sensowny sposób na klawiaturę i mysz.

27.05.2015-2-gra-padem-na-PC-hasztag

Moje osobiste katharsis

Być może ktoś, kto będzie to czytał, nazwie mnie pecetowym heretykiem, że jak to tak mogę bez pardonu zdradzać jedyny i słuszny sposób na marnowanie czasu przy elektronicznej rozrywce ale no nic nie poradzę, to chyba po prostu postęp technologiczny wymaga zmiany przyzwyczajeń (a może najzwyczajniej w świecie już dawno wszyscy pecetowcy przerzucili się na pady, a tylko ja zostałem w epoce kamienia łupanego).

Jakaś propozycja dobrego pada do PC? Chętnie przyjrzę się bliżej sprawdzonemu przez kogoś produktowi.